December 11, 2016

Zaprojektuj i wybuduj

Chcesz podłączyć swój dom pod miejską sieć wod-kan? Nie masz czasu lub zamiaru zajmować się wszystkimi formalnościami? Powierz to nam!

Przyłączami zajmujemy się od 30 lat i doskonale wiemy, jak poprowadzić i projektowanie i wykonawstwo, aby oszczędzić Twój czas i pieniądze.

Jak to wygląda? Przeczytaj, a dowiesz się też od czego zależy i jak wygląda koszt projektu oraz wykonawstwa przyłącza.

Schemat projektowania i wykonawstwa przyłączy wody i kanalizacji Zgierz Łódź Stryków Głowno

Projektowanie i wykonawstwo przyłączy wod-kan

Legenda:

  1. Podpisanie umowy i uzgodnienie przebiegu przyłącza/y
  2. Uzyskanie mapy do celów projektowych (pomijamy, gdy ją posiadasz)
  3. Przygotowanie dokumentacji projektowej
  4. Uzyskanie uzgodnień i zezwoleń
  5. Rozliczenie projektu
  6. Przygotowanie dokumentów do wykonawstwa
  7. Realizacja przyłączy i odbiory

Tak prezentują się szczegóły każdego etapu.

1) Spotykamy się na działce, gdzie wspólnie uzgadniamy najlepszy przebieg przyłącza wody lub/i kanalizacji.

2) Nasz projektant przygotowuje dla Ciebie komplet dokumentów:

  • umowę na projekt przyłącza/y,
  • pełnomocnictwo, aby mógł w Twoim imieniu załatwiać wszystkie formalności.

2a) Do realizacji przyłączy niezbędna jest mapa do celów projektowych (nie do celów lokalizacyjnych! Jeśli posiadasz mapę, sprawdź co jest napisane na czerwonej pieczątce, na której jest określony jej rodzaj). Jeśli posiadasz aktualną mapę, ten punkt Ciebie nie dotyczy. Jeśli nie masz- nie martw się. Współpracujemy z geodetą, który wykona dla Ciebie mapę. Jej koszt to około 800zł (w zależności od wielkości opracowania). Podczas podpisywania umowy na projekt przyłącza, projektant pobierze od Ciebie zadatek w wysokości kosztów mapy.

2b) Kolejnym niezbędnym dokumentem są warunki techniczne przyłącza. W zależności od tego, gdzie będzie budowane przyłącze, należy je uzyskać od odpowiedniego gestora (zarządcy) sieci. Dla Zgierza jest to Spółka Wod-Kan Zgierz, Łodzi ZWiK, dla Gminy Zgierz Gminny Zakład Komunalny w Dąbrówce Wielkiej, dla Strykowa Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Głowna MZWiK.

Jeśli nie posiadasz jeszcze warunków technicznych- daj nam znać przed spotkaniem. Projektant przygotuje odpowiednie dokumenty i uzyska je w Twoim imieniu.

3) Mając mapę i warunki techniczne, projektant przystępuje do realizacji projektu.

4) Po tym projektant dokonuje niezbędnych uzgodnień.

4a) W przypadku uzgodnień projektu przyłącza w Zgierzu, na tym etapie musisz udać się do spółki Wod-Kan w celu podpisania umowy przyłączeniowej. Projektant zadzwoni do Ciebie, gdy będzie trzeba tego dokonać i wyjaśni, gdzie podejść i o co poprosić.

5) Już na etapie uzgodnień, projektant przekazuje wstępną dokumentację osobie, odpowiedzialnej za wycenę budowy. Wycenę, z wyszególnionymi podpunktami i kosztem każdego z nich, otrzymujesz mailowo. Od Ciebie zależy czy i kiedy zdecydujesz się na wykonawstwo!

6) Gdy projektant skompletuje wszystkie uzgodnienia, przekazuje Ci kompletną dokumentację projektową (trzy egzemplarze), za którą się rozliczasz. Średni koszt jest uzależniony od rodzaju opracowania i wynosi on od 900zł- w przypadku projektu jednego przyłącza, np. wody, do 1100zł- w przypadku projektu przyłącza wody i kanalizacji.

7) Kolejny etap to wykonawstwo. W przypadku zmiany przebiegu przyłącza na etapie uzgodnień (co również się zdarza, ale rzadko), wykonawca dokonuje korekty wyceny.

Tutaj należy wspomnieć o kosztach wykonawstwa. Pytanie to pada praktycznie zawsze- wiadomo, każdy chce wiedzieć, ile go będzie kosztować całość. Niestety w tym przypadku nie funkcjonuje żaden ujednolicony cennik! Budowa przyłącza jest bardzo skomplikowana i uzależniona od całej masy zmiennych. To nie jest układanie kostki brukowej czy płytek w łazience, gdzie można podać widełki cenowe za metr. Tutaj w grę wchodzą m.in. długość przyłączy, zagłębienie, sposób włączenia, odtworzenie nawierzchni, rodzaj gruntu, poziom wód gruntowych i wiele, wiele innych. Dlatego pierwsza wycena (nawet rząd wielkości kosztów!) może być podana dopiero, po wykonaniu wstępnego projektu przyłączy.

8) Następnym etapem jest spisanie umowy i umówienie terminu budowy przyłączy.

10) Całość kończy uprawniony geodeta, który dokonuje inwentaryzacji przyłącza/y. W zależności od gestora sieci, następuje podpisanie umowy na dostawę wody i odbiór ścieków.

Chcesz wiedzieć więcej o samym projekcie? Zajrzyj do naszej  bazy wiedzy.

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami, chętnie na wszystko odpowiemy! Kontakt